Kromka chleba dla sąsiada

„Caritas” jest miłością mądrą i praktyczną, dostrzega potrzeby osób ubogich i stara się traktować ich indywidualnie według życiowego miejsca i potrzeb. Takie rozumienie miłości stało się impulsem do powstania akcji „Kromka Chleba dla sąsiada”.

Ta inicjatywa charytatywna od 2002 roku pomaga osobom starszym i opuszczonym, którzy cierpią z powodu niedostatku. Ma ona na celu wsparcie samotnych starszych osób w przeżywaniu codzienności, uwrażliwienie społeczeństwa na ich trudną sytuację oraz wzbudzenie życzliwości i zainteresowania losem sąsiadów, o których często wiemy bardzo niewiele.

Kulminacyjnym momentem akcji była zbiórka żywności w dniach 21-22 września (piątek-sobota) 2018 r. w sklepie Biedronka przy ulicy Lubelskiej w Rzeszowie, w którą bardzo czynnie zaangażowali się wolontariusze z Zespołu Szkół Samochodowych w Rzeszowie.  Dzięki życzliwości wielu ludzi dobrego serca udało się zebrać 4 kosze produktów spożywczych, które zostaną przekazane w postaci paczek poprzez Rzeszowską Caritas potrzebującym osobom starszym. W akcji wzięli udział uczniowie: Jakub Majka, Adrian Haładyj, Damian de Tournelle, Paweł Gliński, Mateusz Selwa, Krystian Antos, Mateusz Kruk i Daniel Telma, którym serdecznie dziękuję za życzliwość, serce i chęć pomocy.


ks. Paweł Białek
opiekun Szkolnego Koła Caritas
w Zespole Szkół Samochodowych w RzeszowieWitryna opublikowana dzięki usługom internetowym Fundacji „Opoka”