Konto parafialne

XII Niedziela zwykła – 23 czerwca 2019 r.
  1. Dzisiejsza niedziela ma charakter ekspiacyjny za grzechy profanacji jakie miały miejsce w naszej Ojczyźnie w odniesieniu do Najświętszego Sakramentu, obrazów Matki Bożej i figur świętych, a także w stosunku do osób duchownych.
  2. Dziś zapraszamy do udziału w II Dniu Świętości Małżeństw i Rodzin wraz z Marszem dla Życia i Rodziny. Dzień Świętości odbędzie się w Dzień Ojca – 23 czerwca 2019 r. Początek w kościele św. Jadwigi przy ul. Rejtana w Rzeszowie, o godz. 13:00 Adoracja, o 14:00 Msza Święta pod przewodnictwem Biskupa Rzeszowskiego, 15:00 Marsz dla Życia i Rodziny, 16:00 Festiwal rodzinny w Parku Papieskim w Rzeszowie, 20:00 Uwielbienie. Szczegóły na stronie https://dzienswietoscirodzin.pl/ oraz na plakatach.
  3. W liturgii bieżącego tygodnia trwać będzie Oktawa Bożego Ciała, dzisiaj procesja eucharystyczna wokół naszego kościoła będzie po Mszy św. o godz. 12.30, a w dni zwykle po Mszy św. o godz. 18.00. Zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach całe rodziny a szczególnie dzieci w strojach komunijnych, chłopców w strojach liturgicznych oraz dziewczynki do sypania kwiatków. Zakończenie Oktawy w czwartek z poświęceniem wianków, kwiatów i ziół wraz ze specjalnym błogosławieństwem dzieci.
  4. W poniedziałek (24.VI) przypada na naszą parafie Adoracja Najświętszego Sakramentu, w ramach dyżuru diecezjalnego. Serdecznie zapraszamy na Adoracje po Mszy św. rannej (od 7.30-8.30) oraz (od 17.00-18.00). Omadlajmy sprawy naszej parafii, Kościoła diecezjalnego i powszechnego. Niech to będzie modlitwa ekspiacyjna za grzechy profanacji w odniesieniu do Najświętszego Sakramentu, obrazów Matki Bożej i figur świętych, a także w stosunku do osób duchownych.
  5. Zapraszamy w środę na Nowennę do św. Józefa, modlimy się w intencji naszych rodzin o bezpieczny czas wakacji dla dzieci i młodzieży oraz o szczęśliwy przebieg urlopów i wypoczynku.
  6. Dziękujemy za pomoc parafian z sąsiedztwa w przygotowaniu ołtarzy na Boże Ciało, za udekorowanie trasy. Bractwu św. Józefa jesteśmy wdzięczni za wykonanie i później zdemontowanie konstrukcji pod ołtarze.
  7. W miesiącach czerwiec, lipiec, sierpień i wrzesień w porządku Mszy św. niedzielnych zamiast Mszy św. o 19.00, będzie Msza św. o godz. 20.00.
  8. Serdecznie zapraszam w miesiącu czerwcu do czczenia Najświętszego Serca Jezusowego przez słowa litanii odmawianej w kościele lub w domu. Gorejące miłością serce Jezusa niech odmienia nas i czasy, w których żyjemy. Korzystajmy z darów: pojednania, miłosierdzia i eucharystii.
  9. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
    • Poniedziałek (24 VI) – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela;
    • Piątek (28 VI) – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, z tej racji nie będzie obowiązywać wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych;
    • Sobota (29 VI) – Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła – Msze św.: 6:30; 8:00; 18:00.
  10. Rozpoczynają się zapisy na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę. Serdecznie zapraszamy.
  11. Caritas Diecezji Rzeszowskiej organizuje kolonię charytatywną dla 150 dzieci polskiego pochodzenia z Ukrainy. W związku z tym w przyszłą niedzielę (30 czerwca) pod kościołem rozprowadzane będą cegiełki, z których dochód przeznaczony zostanie właśnie na ten cel.
  12. Jutro (24 czerwca) wyjazd na pielgrzymkę do Warszawy o 2:45.
  13. Składamy Bóg zapłać rodzinom z ul. Lubelskiej nr 36, 71, 73, 75, 77, 79 za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. O posprzątanie świątyni w sobotę, 29 czerwca, o godz. 9:00 prosimy rodziny z ul. Lubelskiej domy prywatne numery nieparzyste.
  14. Niech każdemu z Was św. Józef, nasz Patron uprasza u Boga potrzebne łaski, a przebywającym na wakacjach szczęśliwej podróży i dobrego wypoczynku.

Konto parafialne

Na prośbę parafian, którzy chcieli przekazać ofiary na potrzeby związane z pracami podejmowanymi w naszej parafii, podajemy konto parafialne:

Parafia Rzymsko-Katolicka pw. Św. Józefa,
ul. Partyzantów 38, 35-234 Rzeszów
Nr rachunku: 95 1240 4751 1111 0000 5514 6199,
Bank Pekao S.A.,

oddział w Rzeszowie ul. Słowackiego 5, 35-017 Rzeszów

Witryna opublikowana dzięki usługom internetowym Fundacji „Opoka”