Konto parafialne

III Niedziela Adwentu – 16 grudnia 2018 r.
  1. Dzisiejszą niedzielą, nazywaną w liturgii Niedzielą Gaudete – Niedzielą Radości, rozpoczynamy III Tydzień Adwentu. W dalszym ciągu zapraszamy do udziału w Roratach, które w naszej parafii odprawiane są codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, w soboty o godz. 7.00. Przystępujmy do przedświątecznej spowiedzi św. codziennie przed Mszą św. ranną i wieczorną oraz 22.12 (sobota) od 30 – 10.00 i od 10.30 – 12.00 oraz od 14.30 – 16.00 i od 16.30 – 18.00.. W sobotę w tych godzinach będą zaproszeni kapłani. Pan jest blisko. Przygotujmy się na jego przyjście przez szczerą i pełną nawrócenia SPOWIEDŹ ŚWIĘTĄ.
  2. Wspólnota Miriam działająca przy DD Tabor zaprasza 19 grudnia 2018 roku (środa) na kolejny Wieczór Charyzmatyczny. Wstęp wolny, bez rezerwacji. Spotkanie odbędzie się w Auli DD Tabor. Plan
    • godz. 18.00 – Konferencja. Głoszący: ks. Damian Ziemba
    • godz. 18.30 – Eucharystia
    • godz. 19.30-20.30 – Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą pogłębiać swoje życie duchowe oraz potrzebują modlitwy.

3. Dzisiaj rozpoczyna się Nowenna do Dzieciątka Jezus.
  4. Parafialny oddział Akcji Katolickiej przy Parafii świętego Józefa w Rzeszowie zaprasza dziś na wystawę połączoną z kiermaszem ozdób świątecznych wykonanych przez osoby niepełnosprawne uczestniczące w Warsztatach Terapii Zajęciowej. Kiermasz odbędzie się w niedzielę, w domu katechetycznym  Parafii św. Józefa przy ulicy Partyzantów 38. W godzinach 7.30-14.00 i 17.30-18.00.
  5. Dobiega końca ogłoszony przez Papieża Franciszka Nadzwyczajny Rok Świętego Józefa dla sanktuarium w Kaliszu. Jako wspólnota parafialna odkryjmy na nowo św. Józefa, bądźmy Jego czcicielami. Niech owocem Roku św. Józefa, będzie przez nas propagowany kult oraz liczniejszy udział w środowej Nowennie. Św. Józef jest wzorem mocnego i pokornego człowieka, mężczyzną silnej wiary, ukochanym mężem Maryi i opiekun Jezusa oraz filarem Świętej Rodziny.
  6. W najbliższa sobotę o godz. 8.30 odwiedziny chorych, którzy korzystają z posługi sakramentalnej tylko z okazji świąt, prosimy zgłaszać w zakrystii.
  7. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza kartki świąteczne oraz świece na „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Są również do zabrania i wypełnienia darami „torby miłosierdzia”. Za każdy dar serca – dziękujemy!
  8. Zrodziło się w sercach parafian pragnienie aby jeszcze bardziej ubogacić wspólną liturgię przez muzykę. Dlatego z inicjatywy osób świeckich powstaje w naszym kościele diakonia muzyczna tzn. schola dorosłych.
    Zapraszamy osoby chętne w każdym wieku a szczególnie młodych dorosłych, które lubią śpiew lub/i grają na jakimś instrumencie do zapisów. Mamy nadzieję, że taka forma wspólnoty będzie miłą alternatywą spędzania wspólnego czasu, fajną zabawą a jednocześnie pozwoli nam jeszcze piękniej chwalić Boga.
    Każdy kto lubi muzykę, gra na czymś  lub/i  śpiewa lepiej lub gorzej, ma odrobinę słuchu jest mile widziany.
    Osoby zainteresowane proszone są o pozostawienie swoich numerów telefonów w zakrystii, aby można było się umówić na spotkanie  w dogodnym dla każdego terminie.
    Zaznaczamy, że diakonia będzie mieć charakter również  towarzyski na zasadach wzajemnego szacunku i partnerstwa. Oznacza to, że wszystkie  propozycje utworów i pieśni będziemy wspólnie ustalać i razem tworzyć ciekawe kompozycje.
    Wierzymy, że taka forma wspólnoty pozwoli nam jeszcze piękniej przeżywać Mszę Świętą i mile spędzać wolny czas.
    Zapraszamy do zapisów.
  9. W przyszłą niedzielę składka na budowę nowej świątyni bł. ks. Jana Balickiego. Pamiętajmy również o modlitwie w intencji tego Bożego dzieła.
  10. Zbiórka wszystkich lektorów, ministrantów i kandydatów w sobotę o 8:30. Nie będzie próby scholii.
  11. Dziś jeszcze ministranci będą roznosić opłatki po naszej parafii. Od godziny 13:30 – ul. Zabłocie 14 oraz teren nowej parafii: ulice Gromskiego, Niecia, Lubelska. Wszyscy ministranci mają imienne identyfikatory z pieczątką parafii. Uważajmy na oszustów.
  12. Ubieranie choinek i szopki w naszym kościele w czwartek po Mszy św. wieczornej (szczególnie młodzież). Zapraszam wszystkich chętnych do pomocy, dorosłych już od wtorku, od godz. 9.00.
  13. DD Tabor zaprasza na nietypowe rekolekcje o charyzmatach, w dniach 25-27 stycznia 2019 r. pt.: „Gdy rozum i serce się spotykają – Jak dotknąć Boga i otrzymać charyzmaty?” Rekolekcje prowadzą naukowiec o. dr hab. Tomasz Gałuszka OP i charyzmatyk, świecki ewangelizator Witek Wilk. Szczegółowe informacje i zapisy na tabor.rzeszow.pl
  14. Składamy Bóg zapłać rodzinom z  Klonowej 26, mieszkania 1-40 za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Troskę o świątynię i jej posprzątanie powierzamy rodzinom z ul. Klonowej 26, mieszkania 41-80, zapraszamy ich w sobotę 22 grudnia o godz. 19:00 po zakończonej spowiedzi i Mszy św. wieczornej. Jest również możliwość złożenia ofiary na kwiaty do skarbonki w przedsionku kościoła lub w zakrystii.
  15. Dziękując za wspólną modlitwę niedzielną, życzymy wszystkim błogosławionego dnia pańskiego i dobrego tygodnia.
  16. Zdobywajmy wiedzę i formację duchową przez czytanie prasy religijnej.

Konto parafialne

Na prośbę parafian, którzy chcieli przekazać ofiary na potrzeby związane z pracami podejmowanymi w naszej parafii, podajemy konto parafialne:

Parafia Rzymsko-Katolicka pw. Św. Józefa,
ul. Partyzantów 38, 35-234 Rzeszów
Nr rachunku: 95 1240 4751 1111 0000 5514 6199,
Bank Pekao S.A.,

oddział w Rzeszowie ul. Słowackiego 5, 35-017 Rzeszów

Witryna opublikowana dzięki usługom internetowym Fundacji „Opoka”