Konto parafialne

XVI Niedziela Zwykła – 21 lipca 2024 r.
  1. W obecną niedzielę po każdej Mszy świętej poświęcenie pojazdów z racji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców. Ponieważ w czwartek, 25 lipca, czcimy świętego Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących. Modlimy się o roztropne korzystanie z pojazdów mechanicznych. Niech nam nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim kierowcom za złożone ofiary przeznaczone na środki transportu dla misjonarzy.
  2. Usłyszeliśmy, że Bóg jest prawdziwie Dobrym Pasterzem, który lituje się nad swoim ludem i obdarza go wieloma dobrodziejstwami. Bądźmy wdzięczni za otrzymywane dary i starajmy się do Niego zbliżać i z Nim jednoczyć. Może warto w ten sposób wykorzystać trwający okres wakacji.
  3. Ostatnia Msza św. w niedziele i święta przez czerwiec, lipiec, sierpień i wrzesień będzie o godz. 20:00 (nie będzie Mszy św. o godz. 19:00).
  4. Bieżący tydzień obfituje w obchody liturgiczne:
    – poniedziałek: święto św. Marii Magdaleny
    – wtorek: święto św. Brygidy, patronki Europy
    – środa: wspomnienie św. Kingi
    – czwartek: święto św. Jakuba Apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa
    – piątek: wspomnienie św. Joachima i Anny
  5. W poniedziałek o godz. 17:30 modlitwa różańcowa za Ojczyznę. Zapraszamy.
  6. W środę zapraszamy do Diecezjalnego Sanktuarium św. Józefa w Rzeszowie na Staromieściu, by uczcić św. Józefa. O godz. 17:45 Koronka do św. Józefa, a o godz. 18:00 Msza św. i Nowenna. Składajmy do skrzynki na bocznym ołtarzu prośby i podziękowania, które przez wstawiennictwo św. Józefa będą omadlane na Nowennie oraz w intencjach nowennowych będzie sprawowana Msza św.
  7. W czwartek o godz. 17:45 Litania do św. Józefa za Kościół prześladowany.
  8. W przyszłą niedzielę, 28 lipca, po raz czwarty będziemy przeżywać Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych.
  9. Zachęcamy Rodziców wysyłających dzieci na kolonie i obozy letnie, by kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiono spełnianie praktyk religijnych, a szczególnie udział w niedzielnej Mszy św.
  10. Dziękujemy parafianom oraz nawiedzającym Sanktuarium św. Józefa za składane ofiary na utrzymanie świątyni i obiektów służących duszpasterstwu oraz na prace gospodarcze.
  11. Trwają zapisy na 47. Rzeszowską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę.
    Podobnie jak w latach ubiegłych jest możliwość wyruszenia na 10 dni pielgrzymki, jak również wzięcia udziału w sztafecie.
    Zapisz się już teraz i dołącz do naszej pielgrzymki na Jasną Górę! 47. Rzeszowska Piesza Pielgrzymka w tym roku wyruszy pod hasłem „Z Maryją w Kościele”.
    Koszt pielgrzymki 10-dniowej to 250 zł za osobę. Zaliczka (50 zł) płatna przy zapisie. Pozostała kwota (200 zł) płatna u księdza przewodnika na spotkaniu przedpielgrzymkowym. Dla rodzin przewidziane są zniżki (trzecia osoba z rodziny 200 zł, czwarta i kolejne 150 zł). Dzieci do 10 roku życia zwolnione są z opłaty pielgrzymkowej. Koszt udziału w sztafecie to 40 zł + koszt autokaru.
    Szczegóły i zapisy pod adresem:
  12. Konferencja Episkopatu Polski apeluje w sprawie ostatnich decyzji Ministerstwa Edukacji Narodowej odnoszących się do organizacji lekcji religii w szkole. „Apelujemy o uwzględnienie woli rodziców, którzy w zdecydowanej większości posyłają swoje dzieci i młodzież na lekcje religii. W skali całego naszego kraju jest to prawie osiemdziesiąt procent rodziców. Oni mają prawo do lekcji religii na terenie szkoły publicznej, gdyż wynika to z podstawowych praw i wolności człowieka, zagwarantowanych w Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej i Konkordacie między Stolicą Apostolską i Rzecząpospolitą Polską. Zachęcamy wszystkich wiernych, aby podejmować działania ukazujące wartość lekcji religii w szkole. Szczególnie prosimy katolickich rodziców, aby odważnie zabierali głos w tej sprawie. Apelujemy także do mediów katolickich, ruchów i wspólnot religijnych, aby podejmowali podobne działania”.
  13. Diecezjalne Studium Organistowskie w Rzeszowie prowadzi nabór kandydatów na rok szkolny 2024/2025. Szczegółowe informacje na temat wymaganych dokumentów, przyjęcia, można uzyskać w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie, ul. Witolda 11a od poniedziałku do piątku w godz. od 9:00 -13:00 tel. (17) 871-24-00 lub (17) 871-24-03. Informacje są podane na stronie studium www.dsorzeszow.pl oraz na plakacie. Zgłoszenia przyjmowane są do 14 września bieżącego roku w sekretariacie Instytutu. Rozmowa kwalifikacyjna odbędzie się 14 września br. (w sobotę) o godz. 9:00 w budynku Instytutu Teologiczno-Pastoralnego.
  14. W okresie letnim przypominamy, że wchodząc do kościoła – Domu Bożego, należy być odpowiednio ubranym. Kościół bowiem to miejsce święte, w którym obowiązuje strój zgodny z zasadami obyczajowości i kultury (wygodny ale godny).
  15. Jeśli jakieś osoby mają potrzebę przyjęcia Komunii św. tzw. bezglutenowej, to oczywiście zawsze jest taka możliwość (proszę tylko dać o tym znać).
  16. Składamy Bóg zapłać rodzinom z ul. Sienkiewicza 6 za posprzątanie i troskę o świątynię. W najbliższą sobotę powierzamy przygotowanie kościoła na kolejną niedzielę rodzinom z ul. Sienkiewicza 8.

Konto parafialne

Na prośbę parafian, którzy chcieli przekazać ofiary na potrzeby związane z pracami podejmowanymi w naszej parafii, podajemy konto parafialne:

Parafia Rzymsko-Katolicka pw. Św. Józefa,
ul. Partyzantów 38, 35-234 Rzeszów