Konto parafialne

II Niedziela Wielkanocna – 7 kwietnia 2024 r.
  1. Dziś druga niedziela Wielkanocy, czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. To wydarzenie jest szczególnym znakiem tego, że Bóg zlitował się nad grzesznymi ludźmi i całemu światu okazał swoje miłosierdzie. Dziś zapraszamy na godz. 15:00 na Koronkę do Bożego Miłosierdzia i procesję na cmentarz.
    W Święto Bożego Miłosierdzia na Mszę św. przynieśmy skarbonki Caritas, które zostały rozprowadzone na początku Wielkiego Postu. Składamy je jako dar serca dla potrzebujących i biednych.
    Święto Bożego Miłosierdzia jest świętem patronalnym Caritas oraz rozpoczyna w Kościele Tydzień Miłosierdzia. To czas modlitwy za wszystkich zaangażowanych w dzieła charytatywne. Pragniemy budzić wrażliwość na potrzeby bliźnich i przychodzić im z pomocą. Składamy podziękowanie za działalność Parafialnego Zespołu Caritas. Jednocześnie zapraszamy chętnych do włączenia się w tę wspólnotę.
    Obecna niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca, zmiana Tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 8:00. Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 6:30 i po Mszy św. o godz. 9:30.
  2. Z racji przeżywanych w ostatnim czasie wielkich dni Wielkiego Tygodnia i oktawy wielkanocnej w najbliższy poniedziałek przypada przeniesiona z 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to także Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Msze św. o godz. 6:30, 8:00 i 18:00 – zapraszamy. Podczas Eucharystii będzie można zaangażować się w Dzieło Adopcji przez zobowiązanie, że podejmie się modlitwy w intencji nienarodzonego dziecka i jego rodziców.
  3. W poniedziałek o godz. 17:30 różaniec w intencji Ojczyzny i o pokój na świecie.
  4. We wtorek zapraszamy na godz. 8:00 chętnych do zdemontowania Bożego Grobu i Ciemnicy.
  5. W środę zapraszamy o godz. 17:45 na Koronkę do św. Józefa, a o godz. 18:00 na Mszę św. i Nowennę z odczytaniem próśb i podziękowań do św. Józefa.
  6. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie wspólnoty Akcji Katolickiej. Podczas spotkań podejmujemy wiele ważnych tematów z życia Kościoła i dotyczących wiary. Zapraszamy wszystkich, którzy szukają swego miejsca w Kościele.
  7. We wtorek o godz. 17:00 w Domu Katechetycznym rozpoczęcie katechez przedmałżeńskich. Zachęcamy do udziału.
  8. W przyszłą niedzielę, która będzie przeżywana jako Niedziela Biblijna, rozpoczniemy Tydzień Biblijny. W tym szczególnym Tygodniu, ale nie tylko, zachęcamy wszystkich Parafian do wzięcia Pisma Świętego, jego czytania i medytowania.
  9. Biuro Radia Maryja przy parafii pw. Matki Bożej Saletyńskiej w Rzeszowie zaprasza młodzież z Rzeszowa i okolic na 25. Pielgrzymkę Młodych na Jasną Górę w dniu 25 maja 2024 roku, w sobotę. Zapisy i więcej informacji w biurze, w każdy wtorek w godz. 9:00 – 13:00 i w pierwszą niedzielę miesiąca w godz. 9:00 – 11:00, lub telefonicznie pod numerem telefonu: Alicja: 537043008.
  10. W najbliższą sobotę, 13 kwietnia, o godz. 16:30 w salce na plebani spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja. Następnie różaniec i Msza o godz. 18:00 w intencjach Radiowych.
  11. W sobotę na godz. 11:00 zapraszamy wszystkich chętnych chłopców ze szkoły podstawowej, którzy by chcieli zostać ministrantami w naszym Sanktuarium.
  12. Za tydzień będą zapisy na 2 książki:
    – O. Józef Witko – „Bóg uzdrawia” Cena 40 zł.
    Jak rozpoznać źródło cierpienia, które dotyka ciało i ducha? Jak otworzyć się na dar uzdrowienia duchowego i fizycznego? Jaką rolę pełni modlitwa wdzięczności i przebaczenia? Jak zaakceptować swoją historię i samego siebie? W nowej, długo wyczekiwanej książce franciszkanin, rekolekcjonista i kapłan od wielu lat posługujący modlitwą o uzdrowienie dzieli się swoim świadectwem wiary.
    – Ks. Piotr Pawlukiewicz „Droga do wolności – wskazówki na każdy dzień” cena 40 zł.
    Chcesz być wolny i szczęśliwy? Skacz! – zachęca ks. Piotr Pawlukiewicz. Ale jak to? Skacz w chrześcijaństwo – wyjaśnia uwielbiany duszpasterz. Ludzie różnie reagują na to zaproszenie. Boży szaleńcy skaczą w ramiona Ojca, inni uparcie siedzą na swojej gałęzi, trzymając się kurczowo grzechu. Zastanawiasz się, czym jest prawdziwa wolność? Czy polega na robieniu wszystkiego, na co tylko masz ochotę? Ksiądz Piotr jest jak sprawdzony przewodnik, który pomaga w poszukiwaniu odpowiedzi na te pytania. Dotrzymuje kroku i dodaje otuchy w chwilach zwątpienia. Ze wskazówek duszpasterza możesz korzystać każdego dnia, idąc drogą do wolności.
  13. Akademia Liturgiczna zaprasza na warsztaty dla dorosłych czytających Słowo Boże podczas liturgii. Warsztaty odbędą się w sobotę, 27 kwietnia 2024 r., w Instytucie Teologiczno-Pastoralny, w Rzeszowie. Szczegóły na stronie: akademialiturgiczna.pl/kursy/warsztaty,3/oto-slowo-boze,15 oraz na plakacie.
  14. Zapraszamy na krótki kurs teologii praktycznej 3×3: Symfonia wiary. Kurs poprowadzi dr Tomasz Samulnik OP. Kurs odbywał się będzie przez trzy kolejne środy kwietnia (10, 17, 24) w godzinach 18:30 – 21:00. Szczegóły na plakacie, zapisy na iwst.rzeszow.pl lub telefonicznie 880 913 812.
  15. Katolicka wspólnota Odnowy w Duchu Świętym Miriam, zaprasza na Wieczór Charyzmatyczny, który odbędzie się 10 kwietnia o godz. 18:00 w Domu Diecezjalnym Tabor. W planie: konferencja, Msza św. i modlitwy o uzdrowienie.
  16. Składamy Bóg zapłać rodzinom z ul. ks. Piotra Skargi 1 za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Troskę o świątynię w najbliższą sobotę o godz. 7:30 powierzamy rodzinom z ul. Kochanowskiego 12.

Konto parafialne

Na prośbę parafian, którzy chcieli przekazać ofiary na potrzeby związane z pracami podejmowanymi w naszej parafii, podajemy konto parafialne:

Parafia Rzymsko-Katolicka pw. Św. Józefa,
ul. Partyzantów 38, 35-234 Rzeszów
Nr rachunku: 95 1240 4751 1111 0000 5514 6199,
Bank Pekao S.A.,

oddział w Rzeszowie ul. Słowackiego 5, 35-017 Rzeszów

Witryna opublikowana dzięki usługom internetowym Fundacji „Opoka”