Konto parafialne

XXXIII Niedziela zwykła – 17 listopada 2019 r.
  1. Odpowiadając na prośbę Wyższe Seminarium Duchowne w Rzeszowie, w obecną niedzielę (17.11) w naszej parafii przeprowadzimy zbiórkę jesienną do puszek.
  2. W niedzielę 17 listopada przypada – III Światowy Dzień UbogichŚwiatowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków.
    Odpowiadając na prośbę Ojca Świętego, który poprzez Światowy Dzień Ubogich wyczula nas na potrzeby ludzi biednych, parafialny oddział Akcji Katolickiej organizuje zbiórkę darów dla ludzi potrzebujących z Ukrainy. Chcemy objąć pomocą 20 wychowanków domu dziecka oraz ok. 300 pensjonariuszy domu dla osób w podeszłym wieku. Potrzebne są: artykuły żywnościowe długoterminowe, środki czystości, pieluchy, pościel, ręczniki, środki chemiczne, ubrania (mogą być używane, ale czyste), słodycze i artykuły biurowe. Dary można przynosić od poniedziałku  18 XI do soboty  23 XI do domu katechetycznego w godz. od 15.00 do 18.00 oraz w niedzielę 24 XI po każdej Mszy św. Dziękujemy za wszelką pomoc.
  3. Trwa miesiąc listopad, zapraszamy do modlitwy za zmarłych w nabożeństwach wypominkowych. Można zyskać odpust cząstkowy.
    Do naszego kościoła zapraszamy dziś o godz. 16.30 na modlitwę wypominkową, we wtorek i czwartek o godz. 17.30.
  4. W tym tygodniu w czwartek Msza św. będzie także w kaplicy bł. Jana Balickiego o godz. 18:00.
  5. Zapraszamy wszystkich czcicieli św. Józefa na środową Nowennę. O godz. 17.45 Koronka do św. Józefa, 18.00 Msza św. i modlitwa nowennowa z odczytywaniem próśb i podziękowań zanoszonych do Boga przez wstawiennictwo św. Józefa.
  6. Wspomnienia liturgiczne tygodnia:
    • poniedziałek – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy;
    • wtorek – bł. Salomei, zakonnicy;
    • środa – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, kapłana;
    • czwartek – wspomnienie Ofiarowania NMP;
    • piątek – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki śpiewu kościelnego;
    • sobota – Klemensa I, papieża.
  7. W tym tygodniu, we wtorek i czwartek spotkania kandydatów do bierzmowania z klas 8 wg. harmonogramu grup. Spotkanie rozpoczyna się o godz. 18:30.
  8. Spotkania grup duszpasterskich w najbliższym tygodniu:
    • czwartek o godz. 17.00 Oaza Dzieci Bożych;
    • czwartek po Mszy św. – KSM;
    • piątek o godz. 19.00 Oaza młodzieżowa, wcześniej zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00;
    • sobota o godz. 8.30 zbiórka i spotkanie formacyjne ministrantów i lektorów (zachęcamy młodych chłopców, by włączyli się do grona ministrantów);
    • sobota o godz. 10.00 spotkanie i próba śpiewu scholi dziecięcej (zachęcamy dziewczęta, by swoim talentem muzycznym upiększyły liturgie włączając się do scholi).
  9. W przyszłą niedzielę, ostatnią roku liturgicznego, obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.
  10. Za dwa tygodnie już I niedziela Adwentu – rozpocznie się szczególny czas przygotowania na przyjście Pana. Roraty będą wieczorem. Już dziś zachęcamy i prosimy, aby dzieci przygotowały na to adwentowe czuwanie lampiony.
  11. Serdecznie dziękuję tym, którzy włączyli się pracą fizyczną do układaniu kostki przy kościele. Również dziękuję tym, którzy swoimi ofiarami wspierają realizację tego zadania parafii.
  12. Poszukiwana jest osoba, która poprowadziłaby próby parafialnego chóru – dyrygent. Mile widziani są również nowi członkowie chóru. Zapisy nowych członków chóru w zakrystii.
  13. Nasza parafianka nauczycielka SP 19 Pani Ela Przywara-Strzelec ciężko zachorowała. Jest to białaczka, jedyną możliwością jest przeszczep szpiku kostnego. Pilnie poszukiwani są dawcy. Szkoła  przy ul. Piotra Skargi 3 zorganizowała akcję rejestracji jako potencjalny dawca Fundacji DKMS. Bardzo prosimy o zgłaszanie się 19 listopada, godz. 13.30-16.30 na parterze w przedszkolu lub godz. 17.00-19.00 na piętrze Szkoły, do rejestracji i chęci pomocy potrzebującym. TU CHODZI O LUDZKIE ŻYCIE!!!
  14. „ZOZ  nr 2 w Rzeszowie zaprasza na bezpłatne, profilaktyczne badania mammograficzne. Na badania mogą się zarejestrować Panie w wieku 50-69 lat, które nie badały się w ciągu ostatnich dwóch lat. Rejestracja odbywa się w Pracowni Mammograficznej przy ul. Fredry 9 w Rzeszowie lub pod nr telefonu 17 86 13 605. Dodatkowo, Panie mogą wylosować cenne nagrody. Więcej informacji na stronie www.rakazdrowie.pl”.
  15. Składamy Bóg zapłać rodzinom z  ul. Chocimskiej, Żółkiewskiego, Karpińskiego, Klonowicza i Dwernickiego za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. O posprzątanie świątyni w sobotę, 23 listopada o godz. 7:30, prosimy rodziny z ul. Ks. Piotra Skargi 1.
  16. Dziękujemy także za posprzątanie kaplicy bł. Jana Balickiego. Zapraszamy także chętnych do sprzątania kaplicy w sobotę na godz. 9:00
  17. Skarbonka na kwiaty została przeniesiona z przedsionka (ze względu na włamania) i znajduje się pod chórem na prawym filarze od strony wejścia do kościoła. Jest możliwość złożenia do niej ofiar, na kwiaty do wystroju ołtarzy.
  18. Wszystkim Parafianom i przybyłym do nas Gościom życzymy dobrej niedzieli a przez wstawiennictwo św. Józefa Boże błogosławieństwa oraz ciągłego wzrastania w świętości.
  19. Czytajmy prasę katolicką i słuchajmy mediów katolickich, by Słowo Boże było światłem na drogach naszego życia.

Konto parafialne

Na prośbę parafian, którzy chcieli przekazać ofiary na potrzeby związane z pracami podejmowanymi w naszej parafii, podajemy konto parafialne:

Parafia Rzymsko-Katolicka pw. Św. Józefa,
ul. Partyzantów 38, 35-234 Rzeszów
Nr rachunku: 95 1240 4751 1111 0000 5514 6199,
Bank Pekao S.A.,

oddział w Rzeszowie ul. Słowackiego 5, 35-017 Rzeszów

Witryna opublikowana dzięki usługom internetowym Fundacji „Opoka”