gości od 01.01.2008 r.
wezwanie parafii

"Trudne warunki sprawdzają człowieka"

wędrówka szlakami Pogórza Strzyżowskiego

W dniu 18 lutego 2012 r. odbyliśmy kolejną górską wyprawę, którą zorganizował Oddział PTTK Rzeszów wraz z Katolickim Klubem Turystycznym "Wędrowiec". W ramach naszej wycieczki przeszliśmy dystans 16 km malowniczymi szlakami Pogórza Strzyżowskiego od Łętowni w Strzyżowie do Pstrągowej. Naszym przewodnikiem był niezawodny Pan Zygmunt "Pigmej" Solarski a opiekę duszpasterską sprawowali ks. Daniel Midura i ks. Wojciech Zygo, który świętował w dniu dzisiejszym urodziny (pod koniec wyprawy odśpiewaliśmy wszyscy ks. Wojtkowi chóralne 100 lat).

Naszą wyprawę rozpoczęliśmy Mszą Świętą o godz. 6.30 w kościele na Staromieściu. W homilii Ks. Prałat Ireneusz Folcik nawiązał do swoich górskich wędrówek i stwierdził że "trudne warunki sprawdzają człowieka". Pod koniec Eucharystii. Ks. Prałat pobłogosławił nas wszystkich i życzył szczęśliwego powrotu.

Następnie wyjechaliśmy autokarem do Łętowni, gdzie przy leśniczówce niedaleko wyciągów narciarskich była zbiórka wszystkich grup uczestniczących w "Rajdzie pieszo-narciarskim". Trasę do stadniny koni "Janczar" w Pstrągowej przeszliśmy grupą około 400 osób, które uczestniczyły w Rajdzie. Towarzyszyły nam sprzyjające warunki pogodowe (choć momentami sypał gęsty śnieg), temperatura oscylowała około zera stopni a śnieg sięgał kolan. Niektórzy z nas robili "orły" na śniegu i rzucali się w zaspy. Początkowo szliśmy przez las, później naszym oczom ukazały się rozległe widoki na okoliczne wzgórza i miejscowości. Po trzech i pół godzinach marszu dotarliśmy do stadniny, gdzie czekał już na nas poczęstunek: gorąca kawa i herbata oraz żurek i bigos. Po posiłku odbyło się losowanie nagród, kilkorgu z nas dopisało szczęście. Osoby te odebrały drobne upominki.

wędrówka szlakami Pogórza Strzyżowskiego

W drodze powrotnej omawialiśmy już kolejną wspólną wyprawę, tym razem na Tarnicę w dniach 23-24 marca gdzie tradycyjnie już odprawimy Drogę Krzyżową.

Na zakończenie chciałbym zaprosić wszystkich do wspólnego wędrowania z KTT "Wędrowiec" po pięknej polskiej ziemi i spędzania czasu na łonie natury.

Adam Soński
Napisz do nasKontakt z webmasterem
do górydo górydo górydo góry
logo Fundacji 'Opoka'